II Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego „POLISH HAPPY JAZZ FEST 2017”

Miło nam poinformować, że objęliśmy Patronatem Medialnym II Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego „POLISH HAPPY JAZZ FEST 2017”.

03 września 2017 roku, o godzinie 15.00, w pierwszy powakacyjny weekend Fundacja Jazzu Tradycyjnego organizuje II Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego „POLISH HAPPY JAZZ FEST 2017”.

Dzielnica Sośnica po raz drugi stanie się centrum radosnej muzyki jazzowej, bowiem po raz drugi odbędzie się festiwal prezentujący Jazz Tradycyjny. Festiwal otworzy nieodłączna, barwna i wesoła Parada Dixielandowa w nowoorleańskim klimacie, która wyruszy z amfiteatru przy ulicy Przedwiośnie 1 i przemaszeruje ulicami naszej dzielnicy.

Następnie, na wyjątkowej scenie jedynego, gliwickiego amfiteatru w niepowtarzalnej, plenerowej scenerii będzie można zobaczyć i usłyszeć wykonawców z Polski, Republiki Czeskiej, Republiki Słowackiej i Ukrainy.

Festiwal adresowany jest do wszystkich i nie ma znaczenia czy ktoś jest koneserem, czy totalnym jazzowym amatorem; czy jest piękny i młody, czy już tylko piękny; każdy świetnie będzie się bawił i wyniesie w swym sercu radość i pozytywną energię.

W tym roku zostanie zaprezentowany specjalny projekt Fundacji Jazzu Tradycyjnego pt. „Happy Jazz for Kids”, który jest kierowany do całych rodzin ze szczególnym przeznaczeniem dla najmłodszych jej członków. Dzieci będą miały sposobność zobaczyć i wysłuchać na żywo muzyki wykonywanej przez jazzmanów w ich wieku. To najbardziej ekscytująca przygoda i wartość edukacyjna.

Dzień wcześniej (02.09.2017) odbędzie się koncert specjalny w ramach zapoczątkowanego w tym roku projektu Fundacji Jazzu Tradycyjnego pt. „Happy Jazz for Onco”. Zatem w tegorocznej edycji festiwalu jazzmani wkroczą w mury szpitala onkologicznego by, choć na chwilę wnieść do niego radość i oderwać pacjentów od szpitalnej codzienności. Bez względu na pogodę czy niepogodę zapraszamy na „Polish Happy Jazz Fest 2017”.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Jazzu Tradycyjnego, ul. Jagiellońska 21, 44-100 Gliwice, tel. +48 606 974 182, e-mail: fjt@onet.eu.

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice i środków Fundacji PZU. Więcej informacji na stronach fundacji i festiwalu:

http://www.fjt.com.pl, http://www.phjf.fjt.com.pl