Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego „POLISH HAPPY JAZZ FEST 2019”

Fundacja Jazzu Tradycyjnego zaprasza na IV Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego „Polish Happy Jazz Fest 2019”, który odbędzie się w dniach 31 sierpnia i 01 września 2019 roku.
Z przyjemnością informujemy, iż festiwal poważnie wpisuje się w mapę jazzowych festiwali w Polsce bowiem po raz drugi z rzędu uplasował się na trzecim miejscu, jako polskie, jazzowe wydarzenie koncertowe w „Jazz Plebiscyt 2018” miesięcznika JazzPRESS oraz został wysoko oceniony w ankiecie „Jazz Top 2018” prestiżowego czasopisma Jazz Forum.
W tym roku, pierwszego, festiwalowego dnia na estradzie gliwickiego amfiteatru (ul. Przedwiośnie 1) usłyszymy wykonawców z Polski, a będą to: „Sami Swoi”, „Swing Workshop”, Enerjazzer” i Five O’Clock Orchestra. Wystąpią też niekwestionowane gwiazdy starego jazzu „Dixieland Society” ze Szwecji i „Stromboli Jazz Band z Katalonii (Hiszpania), które przeniosą słuchaczy do Nowego Orleanu początku XX wieku. Gośćmi specjalnymi będą puzoniści Piotr Rutkowski (Polska) i Roman Syrek (Australia).
Dzień drugi to dwa charytatywne koncerty projektu „Happy Jazz for Onco” dedykowane pacjentom Centrum Onkologii-Instytut w Gliwicach (Wybrzeże Armii Krajowej 15).
Bez względu na pogodę zapraszamy do wspólnej zabawy.
Więcej informacji dostępne na stronie http://phjf.fjt.com.pl/